Vyhledat
  • Dobrá kámoška

Jak to vlastně funguje aneb Na co se ptáte

Občas mi píšete, že Vám není jasné, jak Dobrá kámoška funguje. V následujícím příspěvku jsme proto sepsala takové mini FAQs 🙂

Co nebo kdo je Dobrá kámoška? Dobrá kámoška je můj projekt a za vším stojím jen já, Lucka Zimmermanová. Spravuji FB stránku, píšu blog, odpovídám na messenger. Holka z masa a kostí, máma a nerodilá Brňačka. Nemusíš se bát, že messenger obsluhuje bot, nebo že máš co dočinění s chytře skrytou reklamou. Píšu o sobě a někdy možná trochu o nás všech, autenticky a osobně :)  Co Dobrá kámoška nabízí?  Pokec na všechny možné způsoby (osobně, přes messenger, po telefonu), ale hlavně o tom, co Tě zajímá.

Bojuješ se svojí novou životní rolí a potřebuješ se vypovídat? Nebo naopak chceš zapojit jiné závity než ty mateřské, které teď jedou na 250 %, a bavit se o politice, cestování, sportu, čemkoli, co Tě zajímá a nemáš na to teď čas? Jsem dobrý parťák do diskuze a mám přehled.

Řešíš dilemata vlastní realizace během rodičovské? Mám pracovní zkušenosti z různých typů úvazků a sfér (státní správa, soukromý sektor, akademie), můžeme to rozebrat.

Rezne Ti angličtina? Ani to není problém, ráda provětrám svému mozku faldy :D Pokec se dá navíc spojit s další aktivitou - můžeme zajít na kafe nebo na procházku, udělat si s dětmi výlet, cokoli cítíš, že bys teď potřebovala a chybí Ti k tomu... kámoška.  Nabízím taky hlídání. Pohlídám miminko v kočárku, zatímco budeš něco řešit na úřadě nebo na prohlídce u doktora. Zvládnu i batole venku na hřišti nebo u Tebe doma. Budeme na to dva - všude s sebou beru synka, pro kterého nemám hlídání zase já :)  Je teda Dobrá kámoška hlídačka dětí?

Jo. Pokud to je to, co zrovna potřebuješ. Ale taky může být vrba, společnost na kafe, parťák na procházku, tandem na procvičování angličtiny, podpora, nakopávač... Pro každou z Vás může Dobrá kámoška být něčím jiným. Dle potřeby a domluvy. 


Jak to přesně funguje?

Jednoduše. Napiš mi (mail nebo na messengeru) a na všem se domluvíme. Můžeme si psát, zavolat si, sejít se - je to na nás. 

Pokud Tě zajímá hlídání, sejdeme se aspoň jednou předtím, abychom se s Tebou a Tvým prckem poznali a domluvíme podrobnosti. 


Je to zadarmo?

Online/telefonická komunikace se mnou nic nestojí. Hodnota dalších služeb je na domluvě. 

Pokud se budeme například pravidelně scházet na kafčo nebo Ti budu hlídat dítě, domluvíme si nějakou kompenzaci. Vždycky podle Tvých možností a podle časové náročnosti. Funguju na bázi výměnného obchodu - může to tedy být cokoliv, od domácí marmelády přes nějakou protislužbu až po to, že mi koupíš to kafe, které spolu vypijeme :) 

Chci, aby si Dobrou kámošku mohla dovolit úplně každá maminka. Proto nemám a nebudu mít ceník. Zároveň mám nicméně zkušenost, že toho, co je úplně zdarma, si neumíme vážit, a čas, který do nás druzí investovali, bereme jako něco automatického. Proto požaduji takovouto symbolickou "platbu" za svůj čas. Nic víc :) 

Kolik to teda stojí a kde to zjistím?

Ještě jednou - je to na domluvě s každou z Vás :)

Beru jako samozřejmost, že první osobní schůzka je zdarma. Na ní se domluvíme na dalších setkáních nebo na hlídání. A tam si stanovíme odměnu. Možná Ti nebudu sympatická a už se nesejdeme. To je ale život, přece bych za to nemohla chtít ještě kompenzaci :)

Máš jakoukoli další otázku, kterou jsem tu nezodpověděla? Napiš mi!

80 zobrazení0 komentář

Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše

Mít, či nemít druhé dítě?

Rozhodování, jestli a kdy pořídit dítěti bratříčka nebo sestřičku, se teď v mojí "bublině" hodně řeší. A vlastně není divu. Mám hodně kamarádek a známých s dětmi v podobném věku, jako je můj syn (plus

Rodičovská jako seberozvojová příležitost - díl II.

V prvním díle tohoto delšího článku jsem shrnula, co jsem se o sobě stihla dozvědět, než mi se svým kurzem zkřížila cestu Míša. Už jsem věděla, že ze mě nejspíš nikdy nebude podnikatelka ani nerozšíří